January Students of the Month

Congratulations to the January Students of the Month!

Sam Adams - English 10

Barret Albright - AP Computer Science Principles

Bradley Anderson - Geometry

Nik Bastian - Conceptual Physics

Jonny Bechtol - Biology

Nicholas Boyer - AP Psychology

Isabel Chiarella - Glass Fusing

Teigen Christiansen - Algebra

John Clifford - Chemistry

Abbey Coleman - Spanish 2

Matthew Cutler - UWHS Spanish 103

Kole Davis - Photography

Brian Delaney - Advanced Marketing

Renee DePencier Piñero - Campus Ministry Leadership

Chloe D'Hers - Glass Fusing

Chloe D'Hers - Choir

Natalie Ellis - Honors Algebra 2

Wynn Ericson - Beginning Acting

Jessica Finch - Algebra 2

Jessica Finch - Conceptual Physics

Jessica Finch - Spanish 1

Will Foreman - Beginning Acting

Alex Gallard - AP Chemistry

Nate Gelbrich - AP Environmental Science

TaVarus George - English 9

Serena Gilani - AP Statistics

Luke Greenwood - AP Art History

Evan Greve - Precalculus

Emmie Head - Band

Mina Head - AP Computer Science

Duncan Heger - Options Program Peer Tutor

Stephanie Hernandez-Gonzalez - UWHS Spanish 103

Nolan Hickman - English Resources 9

Gabby Iem - Advanced Marketing

Jacqueline Isensee - Advanced Ceramics

Lizzie Iwicki - Chemistry

Kate Jendrezak - Chinese III

Kyle Jenkins - Band

Jackie Johanneson - AP Environmental Science

Dustin Johnson - AP Computer Science Principles

Emily Johnson - Photography

Mimi Large - Honors English 9

Anna Leist - Precalculus

Ben Lombardi - AP US History

Jack Mandelkorn - AP Computer Science

Leo Marchetti - Beginning Acting

Jilian Martin - Campus Ministry Leadership

Serena Martin - Honors English 10

Caroline McCall - Honors Biology

Ben Meyer - Spanish 2

Gracie Mosley - Spanish 2

Alex Muth - Advanced Ceramics

Oshiogwe Nash-Haruna - AP World History

Adrian Nevelle - English 11

Ashley Ohara - Chinese III

Camila Ortega - Geometry

Paige Parker - Chemistry

Paige Parker - Glass Fusing

Paige Parker - Options Program Peer Tutor

Eric Prologo - US History

Alaina Reasoner - Algebra 2

Jack Rossmeissl - Anatomy

Sean Rossmeissl - Beginning Acting

Bella Sasso - AP Biology

Gabbi Sasso - AP Biology

Anthony Schmidt - Advanced Projects in Computer Science

Mason Schreck - Campus Ministry Leadership

Isabel Scott - Glass Fusing

Isabel Scott - US History

Jack Sercu - AP Spanish

Amy Skochdopole - Honors Biology

Paul Snyder - Spanish 1

Alexa Steffens - Glass Fusing

Owen Stoutt - Choir

Kenji Suzuki - Spanish 2

Hailey Terry - Spanish 3

Silas Ticeson - Biology

Kaitlyn Tucker - Campus Ministry Leadership

Emma VanSickle - Journalism

Emanuele Vigano - Advanced Ceramics

Michael Viscardi - Conceptual Physics

Jeff Walton – Government