April Students of the Month

Congratulations to the April Students of the Month!

 

Anna Albertson – English 9

Barret Albright – AP Environmental Science

Trenton Arkley – Accounting

Orlando Ashford – English 12

Maxwell Barnet – Spanish 2

Katharine Baxter – Spanish 3

Bryson Beltran – English 12

Brandon Bendix – Journalism

Thomas Binz – English 12

Alexandra Blockhus – English 12

Elizabeth Blockhus – Biology

Nicholas Boyer – English 12

Nickolas Brier – Anatomy

Harper Brown – Anatomy

Kevin Brown – Campus Ministry Leadership

Susan Christiansen – English 12

Lauren Cruickshank – French 2

Luciano D’Antonio – English Resources 9

Jayson De Jesus – English 12

Brian Delaney – AP U.S. History

Renee DePencier Piñero – Campus Ministry Leadership

Joseph DePrez – Campus Ministry Leadership

Sydney DeRouen – Precalculus, Glass Fusing

Tai Do – AP Art History

Clare Donovan – Ceramics

Emily Durrell – Advanced Ceramics, English 12

Audrey Edwards – Advanced Drawing and Painting

Hailey Faith – Geometry

Annabel Falla – U.S. History, AP Environmental Science

Mitch Flippo – English 12

Quinn Friang – U.S. History, AP Biology

Alexander Gallard – English 12

Sophia Garson – Choir

Caitlyn Mari Gatan – Choir, Campus Ministry Leadership

Nathan Gelbrich – English 12

Destin Gogo – Algebra Support

Ryan Graue – English 12

Kylie Green – English 12

Luke Greenwood – AP Literature

Adam Gregg – Accounting

Conrad Gregg – Accounting

Blake Haubeil – English 12

Marianna Head – Band

Ryan Hofmann – Religion 10

John Allen Hornish – English 12

Collin Howland – English 12, Advanced Ceramics

Alexandra Huffman-Gray – Ceramics

Elizabeth Iwicki – Advanced Drawing and Painting

Joseph Jacobsen – Honors English 9

Jose Jacome – English 12

Kyle Jenkins – AP Chemistry

Sophia Jessum – Yearbook 2

Michael Alex Jimenez – PE 9

Jacqueline Johanneson – Campus Ministry Leadership

Alexander Kennedy – AP Literature, Advanced Glass Fusing

Jonathan Lai – Ceramics

Caroline Larsen – AP U.S. History

Emma Lien – English 12

Lily Lockhart – English 12

Benjamin Lombardi – Accounting

Owen Lowry – Accounting, English 12

Ciara Madden – AP Biology

Taylor Mallalieu – Honors English 10

Kayla McGehee – Campus Ministry Leadership

Bryan Meier – Geometry

Ian Nelson – Campus Ministry Leadership

Matthew Nguyen – Graphic Design

John O’Conner – French 1

Massimo Perrina – Biology

David Pritchard – English 12

Tiassa Ray – Ceramics

Alaina Reasoner – Religion 10

Gabrielle Recchi – Campus Ministry Leadership

Andres Rivera-Uribe – UWHS French 103

Felipe Rivera-Uribe – Campus Ministry Leadership

Katherine Roberts – AP Chemistry

Jarrett Rosenberg – Band

Kyle Samarawickrama – English 9

Olivia Schaefer – Graphic Design

Isabel Scott – Advanced Glass Fusing

Aria Shakib – AP Literature

Hannah Shergold – English 12

Aaron Simons - Accounting

Jacob Singer – English 12, Advanced Glass Fusing

Amy Skochdopole – Spanish 2

McKenzie Spires – U.S. History

Alexa Steffens – English 11

Madison Storie – Campus Ministry Leadership

Abbey Thoensen – Conceptual Physics

Isaac Ticeson – Drawing and Painting

Silas Ticeson – Precalculus

Steven Vandewark – Campus Ministry Leadership

Emma VanSickle – Campus Ministry Leadership

Britney Weedman – Campus Ministry Leadership

Nolan Wells – Biology

Cameron Welty – English 12

Kaitlyn Westby – Photography

Andrew Widner – Conceptual Physics

Anne Widner – Options Program Peer Tutor, English 12

Sara Williams – English 12

Chandler Wills – Drawing and Painting

Thomas Winkler – Spanish 3

Avery Wisner – Campus Ministry Leadership

Matthew Wittress – English 11

Sarah Wurden – AP Environmental Science